Wiadomo¶ci ¦więtokrzyskie

Sportowiec Roku 2010

Piłka nożna
Jarosław Białek (KSZO) - Czołowa postać I-ligowej drużyny KSZO. Reżyser gry ostrowieckiego zespołu. Jego mocną stroną są stałe fragmenty gry oraz silne i precyzyjne uderzenie z dystansu.
Michał Stachurski (KSZO) - Wciąż młody, ale mający już na swoim koncie sporą liczbę występów na szczeblu centralnym. Waleczności i zaangażowania mogą uczyć się od niego starsi zawodnicy. Dzięki dobrej grze głową wyręcza również napastników ze strzelania bramek.
Krystian Kanarski (KSZO) - kapitan i jeden z najbardziej walecznych zawodników KSZO. Potrafi poderwać zespół do walki i samemu strzelić ważne gole. Najskuteczniejszy piłkarz KSZO w bieżących rozgrywkach I ligi.
Daniel Dybiec (KSZO) - Przebojem wdarł się do podstawowego składu drużyny Czesława Jakołcewicza. Mimo młodego wieku, obok Krystiana Kanarskiego jest jednym z kapitanów zespołu. Dobra gra w I lidze została zauważona przez trenera reprezentacji Polski do lat 21, Andrzeja Zamilskiego. Wziął udział w zgrupowaniu kadry w Luksemburgu i towarzyskim meczu z rówieśnikami tego kraju.
Mateusz Mąka (KSZO) - Jako jedyny z młodych piłkarzy MKS KSZO-Junior, którzy jesienią zostali włączeni do kadry I-ligowego KSZO, z powodzeniem walczy o miejsce w zespole Czesława Jakołcewicza - wystąpił w 10 spotkaniach. Dobra postawa została dostrzeżona przez trenera reprezentacji Polski U-19, Michała Globisza, co poskutkowało powołaniami do kadry.
Bartosz Żurek (MKS KSZO-Junior) - Dobre występy w rozgrywkach młodzieżowych zostały dostrzeżone przez selekcjonera reprezentacji Polski do lat 17. Władysław Żmuda dwukrotnie powoływał młodego ostrowczanina - na towarzyski dwumecz z Turcją oraz II rundę eliminacji do Mistrzostw Europy U-17, która odbyła się marcu w Irlandii Płn.
Mateusz Mianowany (Alit Ożarów) - Z każdym meczem potwierdza duży talent. Mimo młodego wieku stał się wiodącą postacią zespołu z Ożarowa. Wydaje się, że kwestią czasu jest, gdy jego osobą zainteresują się kluby z wyższych lig.
Siatkówka
Iwona Kosiorowska (AZS KSZO) - jedna z najlepszych środkowych w I lidze. Kapitan zespołu, który w trudnych momentach potrafi poderwać zespół do walki.
Aleksandra Król (AZS WSBiP KSZO) - Czołowa środkowa I ligi. Zawodniczka słynąca z silnego ataku z obejścia, które to zagranie jest postrachem dla wszystkich drużyn pierwszoligowych.
Anna Związek (AZS WSBiP KSZO) - Czołowa zawodniczka drużyny Romana Murdzy. Zdobywa wiele punktów, dzięki czemu często nagradzana jest tytułem MVP spotkań z udziałem AZS WSBiP KSZO.
Katarzyna Brojek (AZS WSBiP KSZO) - Od kilku sezonów czołowa zawodniczka AZS WSBiP KSZO. Jej firmowym zagraniem jest mocna zagrywka, dzięki której zespół potrafi zdobywać punkty seriami.
Małgorzata Soja (AZS WSBiP KSZO) - Bez popularnej "Małej" trudno sobie wyobrazić drużynę AZS WSBiP KSZO. Potrafi obronić zespół wybronić zespół z opresji w wydawać by się mogło beznadziejnych sytuacjach.
Pływanie
Donata Kilijańska (KSZO) - W kolejnym roku rywalizacji z najlepszymi pływaczkami w kraju potwierdziła swój wielki talent. Na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat wywalczyła 5 złotych medali - pozostając poza konkurencją w każdym swoim starcie. Podczas Letnich Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców zdobyła 4 medale - 3 złote (400m, 800m, 1500m st. dowolnym) i 1 srebrny (200m st. dowolnym). Wywalczyła dwa brązowe medale na Mistrzostwach Europy Juniorek w Helsinkach (800m i 1500m st. dowolnym). Aktualnie jest w posiadaniu 22 rekordów Polski w różnych kategoriach wiekowych (na krótkim i długim basenie).
Roger Kurant (KSZO) - Czołowy pływak KSZO. Zdobywca 4 medali (2 złote i 1 srebrny indywidualnie oraz 1 srebrny w sztafecie) podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 16 lat. Reprezentant kraju, uczestnik trójmeczu Polska - Czechy - Słowacja oraz międzynarodowego mitingu pływackiego w Coimbrze (Portugalia).
Małgorzata Lipińska (KSZO) - Czołowa pływaczka KSZO. Zdobywczyni 2 brązowych medali podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 17-18 lat. Srebrna (200m st. dowolnym) i brązowa (400m st. dowolnym) medalistka XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Marcin Kaczmarski (KSZO) - Od lat czołowy pływak kraju w swojej kategorii wiekowej. Na Mistrzostwach Polski Juniorów 16 lat wywalczył w 2010 roku 4 medale - srebrny i brązowy zimą oraz złoty i brązowy latem.
Mikołaj Poduszczak (KSZO) - Najlepszy zawodnik Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat (zdobywca 2 złotych medali).
Józef Różalski (MOSiR) - W 2010 roku ostrowiecki masters zdobył 15 złotych i 1 srebrny medal w letnich i zimowych mistrzostwach Polski, a ponadto 8 złotych medali podczas zawodów w Warszawie i Konstancinie. Dodatkowo do sukcesów zaliczyć można pięć czołowych miejsc w Mistrzostwach Świata w Goteborgu i 17. miejsce w maratonie podczas Mistrzostw Świata.
Fitness gimnastyczny i kulturystyka
Justyna Jedlikowska (Black & White) - Brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorek (Donieck, Ukraina) i srebrna medalistka Mistrzostw Polski Juniorek.
Kinga Gawłowska (Black & White) - Brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorek , srebrna medalistka Mistrzostw Polski Dzieci w Fitness (kategoria 14-16 lat).
Krzysztof Kępa (Black & White) - Złoty medalista Mistrzostw Polski w Kulturystyce Młodzików do lat 16.
Sporty siłowe
Magdalena Białek (Black & White) - Brązowa medalistka Mistrzostw Świata Seniorek w Trójboju Siłowym (Potchefstroom, RPA), Mistrzyni Europy juniorek do lat 23 w Trójboju Siłowym (Hammar, Norwegia), Mistrzyni Polski Juniorek do lat 18 w Trójboju Siłowym.
Alina Pożoga (Stal Kunów) - Srebrna medalistka XIII Ogólnopolskich Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów.
Bilard
Oliwia Czupryńska (Nosan Kielce) - Brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorek Bilardzie. Najlepsza Juniorka 2010 roku w Polsce, wiceliderka Pucharu Polski Seniorek.
Boks
Konrad Surowiec (KSZO / RMG Ożarów) - Ćwierćfinalista Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie i brązowy medalista Pucharu Polski Juniorów.
Radosław Barański (KSZO) - Drugi w zawodach Grand Prix Polski Seniorów.
Mateusz Najberg (KSZO) - Trzeci w zawodach Grand Prix Polski Seniorów, uczestnik towarzyskiego meczu Ukraina - Polska (w Charkowie).
Damian Falecki (KSZO) - Brązowy medalista Pucharu Polski Juniorów.
Błażej Surowiec (KSZO / RMG Ożarów) - Brązowy medalista XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Kinga Bzduch (KSZO / RMG Ożarów) - Złota medalistka Mistrzostw Polski Kadetek.
Dominika Podeszwiak (KSZO) - Brązowa medalistka Mistrzostw Polski Kadetek.
Biegi górskie
Daniel Wosik (MUKS THM Montrail Team) - Czołowy polski "Góral", od lat zawsze w czołówce mistrzostw kraju. W 2010 roku zdobył wicemistrzostwo Polski w biegach górskich na krótkim dystansie. Ponadto był 4 w Mistrzostwach Polski w biegach górskich w stylu alpejskim i 5 w Mistrzostwach Polski w biegach górskich w tylu anglosaskim. Startował również z powodzeniem w zawodach międzynarodowych - zajął 3 miejsce w biegu Skyrace Valmalenco-Valposchiavo (Włochy) i 4 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Włoch Skyrace.
Karolina Mierzejewska (MUKS THM) - Brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegach górskich w stylu anglosaskim.
Sylwester Lepiarz (MUKS THM) - Wicemistrz Polski Juniorów Młodszych w stylu alpejskim.
Piłka ręczna
Tomasz Radowiecki (KSZO) - Kapitan i wiodąca postać II-ligowego zespołu KSZO. Filar drużyny, czołowy strzelec.
Karol Szewczyk (KSZO) - Ostoja gry obronnej II-ligowego zespołu KSZO. Doskonałymi interwencjami w bramce wielokrotnie ratował swój zespół z opresji.
Sławomir Kuc (KSZO) - Jeden z najskuteczniejszych zawodników II-ligowej drużyny. Filar drużyny.
Szachy
Anna Skrzypczak (Hetman) - Od lat należy do najlepszych zawodniczek w kraju. Uczestniczka Mistrzostw Świata w Szachach do lat 20. Srebrna medalistka Mistrzostw Polski Juniorek do lat 18 w szachach błyskawicznych, 5 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek do lat 18 w szachach szybkich.

Trener Roku 2010

Pływanie
Marcin Piwnik (KSZO) - Trener koordynator sekcji pływackiej KSZO.
Mariusz Firmanty (KSZO) - Współtwórca ostatnich sukcesów pływaków KSZO.
Sporty siłowe, kulturystyka, fitness
Grzegorz Kępa (Black & White) - wychowawca wielu medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata w różnych dyscyplinach - trójboju siłowym, fitness gimnastycznym i kulturystyce.
Stanisław Pożoga (Stal Kunów) - Trener i wychowawca ciężarowców Stali Kunów.
Piłka nożna
Paweł Rybus (Alit Ożarów) - prowadzony przez niego zespół należy do czołówki świętokrzyskich IV-ligowców.
Lekka atletyka
Kazimierz Jaros (MUKS THM) - trener ostrowieckich lekkoatletów, autor sukcesów Daniela Wosika oraz wychowawca młodych lekkoatletów - Karoliny Mierzejewskiej i Sylwestra Lepiarza.
Piłka ręczna
Edmund Zaręba (KSZO) - wychowawca wielu pokoleń piłkarzy ręcznych w Ostrowcu. Pomagał reaktywować sekcję w KSZO. Z powodzeniem prowadzi zespół młodzików w wojewódzkich rozgrywkach.
Siatkówka
Roman Murdza (AZS WSBiP KSZO) - Odkąd przejął zespół AZS WSBiP KSZO, ostrowczanki należą do ścisłej czołówki rozgrywek I ligi. W ubiegłym sezonie prowadzony przez niego zespół zajął najwyższe (trzecie) miejsce w historii ostrowieckiej siatkówki.
Iwona Błaszkiewicz (MUKS Jedynka) - pod jej wodzą młode zawodniczki osiągają sukcesy w województwie.
Boks
Eugeniusz Cioch (KSZO) - od wielu lat kształci kolejne pokolenia ostrowieckich pięściarzy. Jego wychowankowie osiągają sukcesy na arenie ogólnopolskiej
Ireneusz Tracz (KSZO) - współtwórca sukcesów ostrowieckich pięściarzy. Przekazuje podopiecznym ogromne doświadczenie zdobyte na ringu.
Wojciech Surowiec (KSZO / RMG Boks) - Współtwórca nowej sekcji pięściarstwa w powiecie opatowskim. Autor sukcesów syna Błażeja na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
Piłka wodna
Robert Serwin (KSZO) - Asystent trenera kadry narodowej seniorów w piłce wodnej. W reprezentacji Polski odpowiada za szkolenie bramkarzy, przekazując młodszym kolegom ogromne doświadczenie, jakie nabył przez wiele lat, reprezentując barwy kraju jako zawodnik. Trener grupy naborowej w KSZO.

Nadzieja Roku 2010

Pływanie
Jan Dytkowski (KSZO) - Najzdolniejszy reprezentant młodego pokolenia pływaków KSZO. Zdobywca 2 brązowych medali Letnich Mistrzostw Polski Młodzików 13 lat.
Fitness
Aleksandra Kępa (Black & White) - Złota medalistka Mistrzostw Polski Dzieci w Fitness (kategoria 10-11 lat), uczestniczka Mistrzostw Świata Dzieci w Fitness (Bratysława, Słowacja).
Julia Gawryluk (Black & White) - Srebrna medalistka Mistrzostw Polski Dzieci w Fitness (kategoria 10-11 lat), uczestniczka Mistrzostw Świata Dzieci w Fitness (Bratysława, Słowacja).
Martyna Soja (Black & White) - Brązowa medalistka Mistrzostw Polski Dzieci w Fitness (kategoria 10-11 lat), uczestniczka Mistrzostw Świata Dzieci w Fitness (Bratysława, Słowacja).
Dominik Jewiak (Black & White) - Brązowy medalista Mistrzostw Polski Dzieci w Fitness (kategoria 8-9 lat).
Szachy
Michał Choina (Hetman) - Mistrz Polski w szachach błyskawicznych do lat 10.
Wiadomości Świętokrzyskie

Hosting
© Wiadomości Świętokrzyskie 2005
"Informacja i Wiedza" sp. z.o.o.
27-400 Ostrowiec Św., os. Słoneczne 14
tel/fax: (0-41) 263 10 01
e-mail: wiadomoscisw@ostrowiec-sw.pl