Wiadomo¶ci ¦więtokrzyskie
Kategoria: Wszystkie | Temat tygodnia | Aktualności | Ostrowiec | Powiat ostrowiecki | Powiat opatowski | Wywiad | Oświata i kultura | Relacje i reportaże | Sport | Felieton
Ach te kobiety...
Wszystko dla płci pięknej
Panie udowodniły, że potrafią się świetnie bawić bez męskiego towarzystwa.
Święto Kobiet, pomimo tego, że wielu osobom nadal kojarzy się z rozdawaniem przed laty w zakładach pracy kwiatka, którego odbiór trzeba było pokwitować ma się coraz lepiej. W tym roku 8 marca wszystkie panie znalazły się w centrum uwagi nie tylko swoich partnerów, ale także dzieci i młodzieży oraz przedstawicieli władz na wszystkich szczeblach.

Restauracja „Venus”
Kilkadziesiąt pań doskonale bawiło się na zabawie, którą przygotowała z okazji Dnia Kobiet Restauracja „Venus” w Ostrowcu Św.
Do późnych godzin nocnych na zabawie zorganizowanej z okazji Dnia Kobiet wyśmienicie bawiły się ostrowczanki, przy płynącej ze sceny doskonałej muzyce. Wspaniałą zabawę, która odbyła się oczywiście w środę, 8 marca zapewniła i przygotowała Restauracja „Venus”.
W czasie imprezy panie uczestniczyły w wielu konkursach i zabawach. Były m.in. konkurs taneczny, sportowy, muzyczny, a także konkurs smsowy podczas którego pierwsze trzy panie, które wysłały pod wskazany numer telefonu, hasło pt. „Zabawa w Venus to najlepsza zabawa pod słońcem” wygrywały nagrody. A było o co rywalizować, gdyż do wygrania były, miedzy innymi- karnety do solarium, klubu fitness, a także komplety bielizny.
- Na jedyną w swoim rodzaju imprezę przyszłam z koleżankami. I wcale nie żałuję, bo doskonale bawiłam się pomimo tego, że nie towarzyszył mi mąż- twierdzi uczestniczka zabawy.
W drugiej części wieczoru nie zabrakło również wielu atrakcji. Niezapomnianych wrażeń dostarczyli członkowie zespołu „Bboyowe Siły Zbrojne”, którzy zaprezentowali wymagający dużej sprawności pokaz tańca breakdance, natomiast Joanna Dąbrowska i Michał Myszkowski ze szkoły tańca „Twist” zatańczyli kilka najefektywniejszych tańców latynoamerykańskich.
- Już dawno tak się nie wybawiłam i wytańczyłam. Ci młodzi ludzie zaprezentowali wiele bardzo trudnych figur, umieją rozbawić i wprawić publiczność w zachwyt.
O wspaniałą zabawę i dobre samopoczucie gości zadbali nie tylko muzycy, ale również organizatorzy, którzy przygotowali wiele różnorodnych potraw, a przygotowany „szwedzki stół” wprost uginał się od różnego rodzaju przepięknie udekorowanych i smakowitych sałatek oraz przekąsek.
Ten wieczór należał do pań, bowiem panów, którzy zdecydowali się towarzyszyć swym kobietom było niewielu i można było policzyć ich na palcach jednej ręki. To jednak nie przeszkodziło ostrowczankom w wyśmienitej zabawie, która na pewno pozostanie jeszcze na długo w ich pamięci.

ODK w Ostrowcu Św.
Wiersze, skecze i występy zespołów muzycznych towarzyszyły zabawie zorganizowanej z okazji Dnia Kobiet w Osiedlowym Domu Kultury w Ostrowcu Św.
Organizatorem corocznej imprezy dla pań z okazji ich święta jest Osiedlowy Dom Kultury oraz Rada Osiedla XXV-lecia w Ostrowcu Św.
-Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy seniorki z osiedla XXV-lecia, dla których 8 marca to tradycyjne święto, obchodzone niegdyś bardzo hucznie i uroczyście. Panie świetnie pamiętają te imprezy i żyją wspomnieniami- mówi Jadwiga Kwiatkowska, dyrektor ODK w Ostrowcu Św.
Kobiety, które tego niezwykłego wieczoru tłumnie zjawiły się w sali widowiskowej przez ponad godzinę bawiły się i oglądały program artystyczny przygotowany specjalnie dla nich przez zespoły działające przy Osiedlowym Domu Kultury oraz instytucji, które z domem kultury współpracują, - PSP nr 1 w Ostrowcu Św. oraz z PSP w Szewnie.
Muzyczny wieczór rozpoczął zespół „Sektor”. Na scenie pojawiły się również dziewczęta z zespołu country prezentując niezwykły taniec, „Szewnianeczki” z Szewny, a także dziecięcy „Kabaret pod wąsem”, który zaprezentował wiersze, skecze pt. „Mąż i żona”, „Pan Sułek” oraz parodię telewizyjnych telezakupów.
- Jestem pod wrażeniem. Wszyscy włożyli wiele pracy, wysiłku i serca w przygotowanie tej imprezy. Właśnie po to, by ten jedyny w roku nasz dzień był wyjątkowy- twierdzi uczestniczka.
Tego środowego popołudnia padło wiele ciepłych słów skierowanych do pań. Ale, aby tradycji stało się zadość oczywiście każda z pań w dowód uznania i szacunku otrzymała papierowe kwiaty wykonane przez dzieci z kółka plastycznego origami pod kierunkiem Janiny Knysak.

Panowie z ludwikowa złożyli życzenia
Występ przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej był główną atrakcją Dnia Kobiet, zorganizowanego dla mieszkanek dzielnicy Ludwików przez tamtejszą radę osiedla. Występ dzieci nagrodzono gromkimi brawami.
Uroczystości z okazji Dnia Kobiet, w dzielnicy Ludwików organizowane są co roku, jednak tegoroczna frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania. Setka przygotowanych miejsc okazała się zbyt mała, trzeba było dostawić jeszcze kilkadziesiąt krzeseł. Przedstawienie obejrzało więc około 130 osób.
- Cieszymy się z tak dużej frekwencji- mówi Jarosław Górczyński, przewodniczący Samorządowej Rady Osiedla „Ludwików”.- To znak, że panie bawią się dobrze i nasze imprezy przypadły im do gustu.
Mieszkanki Ludwikowa odebrały życzenia od przewodniczącego i członków rady osiedla oraz przedstawiciela prezydenta Ostrowca Św. Każda z pań została poczęstowana lampką wina, a na stołach nie zabrakło słodyczy.
Ciekawe występy, pełne piosenek i wierszy o kobietach, jednoznacznie kojarzących się z ich świętem, zaprezentowały dzieci z przedszkola nr 5 oraz szkoły podstawowej nr 3. Wieczór urozmaicił również występ zespołu muzycznego.

Dzień Kobiet w Ogrodach
Ponad 50 pań uczestniczyło w Dniu Kobiet, zorganizowanym przez Samorządową Radę Osiedla „Ogrody”.
W tym roku, oprócz mieszkanek osiedla, zaproszono także panie pracujące w instytucjach, sklepach oraz prowadzące własne firmy w osiedlu Ogrody.
- Postanowiliśmy podziękować tym paniom, które choć nie mieszkają w osiedlu, swoją pracą często wspierają i pomagają nam- mówił Ryszard Zajda, przewodniczący SRO „Ogrody”.
Piątkowe spotkanie, które odbyło się w szkole podstawowej nr 5, rozpoczęto od życzeń i toastu. Wieczór umilił zespół taneczno- muzycznego „Nastolatki”, działający przy szkolnej świetlicy. Pokazy wokalne i taneczne Katarzyny Makowskiej, Katarzyny Rutkowskiej, Katarzyny Podgórny, Zuzanny Zajączkowskiej, Aleksandry Ziółkowskiej i Luizy Lipiec, panie nagrodziły gromkimi brawami.
Organizatorzy nie zapomnieli też o słodkim poczęstunku.

Niespodzianki w Sadowiu
Wiele atrakcji dla swych szkolnych koleżanek przygotowały na 8 marca dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Sadowiu.
Akademię z okazji Dnia Kobiet, która odbyła się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Sadowiu w przeddzień tego niezapomnianego święta, zorganizowała przy pomocy wychowawców młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum.
-Do wspólnej zabawy zaproszono również emerytowanych nauczycieli, którzy niegdyś pracowali w szkole oraz mamy i babcie uczniów- mówi Renata Szymańska, która zajmowała się oprawą artystyczną imprezy.
Dzieci i młodzież zaprezentowały bardzo ciekawy program artystyczny. Były wiersze oraz piosenki pt. „Babcia”, oraz „Małgośka”. Zespół wokalny „Szkolny chórek” złożony z nieco starszej młodzieży zaprezentował utwory: „Szkolny czas”, „Uśmiech na co dzień” oraz „Pamiętaj wtedy żeś szczęśliwy”. Ponadto zaprezentowały się solistki m.in. Agnieszka Walczyk, Karolina Dębicka, Dominika Spychaj, Michał Kwiatkowski i Karolina Gębka. Popisy swych umiejętności zaprezentowały także szkolne zespoły taneczne: „Szalone nastki”, „Smerfetki” oraz uczniowie z klasy 6a szkoły podstawowej.
Oczywiście tego dnia nie zabrakło życzeń, które wszystkim paniom złożył dyrektor Zespołu Szkół w Sadowiu Karol Błaszczuk, a także w imieniu wójta Sadowia, skarbnik Irena Nowakowska.
Ta wspaniała zabawa nie odbyłaby się gdyby nie wychowawcy, którzy zadbali o montaż poetycki prezentowanych utworów. Oprawą artystyczną zajęła się Renata Szymańska, natomiast plastyczną Małgorzata Gierczak.
W podobnym tonie odbyła się również zabawa w oddziale przedszkolnym.

Kobiety u starosty
Z okazji Dnia Kobiet z paniami pełniącymi funkcję w samorządach gminnym i powiatowym spotkał się ostrowiecki starosta Waldemar Marek Paluch.
Od kilku lat, w Święto Kobiet, w ostrowieckim starostwie odbywają się spotkania władz powiatu z paniami sprawującymi funkcje w samorządach. Nie inaczej było i w tym roku, kiedy to 8 marca przy wspólnym stole zasiadło około 70 pań, radnych powiatowych, gminnych, kierujących instytucjami powiatowymi czy też pełniące funkcje sołtysa.
- Sprawujecie w samorządach lokalnych ważne funkcje, pracując na co dzień na rzecz lokalnej społeczności- mówił do pań starosta Waldemar M. Paluch.- Bywały różne opinie na temat Święta Kobiet, ale wam należy oddawać szacunek przez cały rok. Jesteście naszym łącznikiem
z mieszkańcami, walczycie o interesy swoich miejscowości i informujecie nas o problemach.
Do życzeń dołączyli się przewodniczący Rady Powiatu Zdzisław Szostak, pełnomocnik starosty Wojciech Siporski oraz naczelnik Wydziału Rolnictwa Waldemar Kacuga.
Poczęstunek przygotowany dla pań umilił zespół „Kunowianie” z Kunowa, który wspólnie z gośćmi odśpiewał tradycyjne „Sto lat”.

Koncert dla ostrowieckich dam
W dzień poprzedzający przypadające na 8 marca święto wszystkich przedstawicielek „płci pięknej” w sali ostrowieckiego kina „Etiuda” odbył się specjalny koncert zatytułowany „W krainie opery, operetki i musicalu”.
Wtorkowy koncert z udziałem Orkiestry Polskiej Opery Kameralnej pod batutą Kazimierza Wiencka poprowadził Kazimierz Kowalski.
-Mam nadzieję, że wszystkie wykonane dziś utwory spodobają się licznej damskiej publiczności- mówił Kazimierz Kowalski.- Szczególnie powinny paniom przypaść do gustu przeboje Jana Kiepury, wśród których nie zabraknie na pewno tego najbardziej znanego, czyli „Brunetki, blondynki...”, jak również innych piosenek innych poświęconych kobietom.
Przy akompaniamencie muzyków na scenie tego wieczora głównie arie operowe i operetkowe zaśpiewali artyści: Małgorzata Kulińska, Agnieszka Makówka, Krzysztof Marciniak, Andrzej Niemierowicz oraz Kazimierz Kowalski.
Organizatorem imprezy z okazji Dnia Kobiet był Jan Szostak, prezydent Ostrowca Św., który złożył wszystkim paniom obecnym na widowni sali kina „Etiuda” życzenia z okazji ich święta.
Ostrowczankom, które skorzystały z zaproszenia prezydenta oraz Poczty Polskiej koncert bardzo się podobał, a oprócz długich braw świętujące w środę swoje święto damy zaśpiewały artystom głośne „100 lat”.

Życzenia w Tarłowie
O mieszkankach gminy i pracownicach jednostek podległych Urzędowi Gminy w Tarłowie nie zapomniał wójt Leszek Walczyk. W świąteczne przedpołudnie spotkał się z paniami, pełniącymi funkcję sołtysa.
W gminie Tarłów aż 13 sołectwami kierują kobiety. Składając im życzenia, wójt podkreślił zaangażowanie pań w pracę na rzecz swoich miejscowości i doskonałą współpracę z władzami gminy.
Po południu życzenia od wójta przyjmowały pracownice Urzędu Gminy, opieki społecznej, zakładu komunalnego, Banku Spółdzielczego oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli.
Spotkanie zakończyła tradycyjna lampka szampana, a każda z pań w dowód uznania otrzymała kwiatek.
Dodane: 2006-03-13, 14:17:20. Autor: G. Misiewicz, M. Godlewska, B. Jurys, A. Śledzińska.

Waszym zdaniem:

Skomentuj

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Wiadomości Świętokrzyskie

Hosting
© Wiadomości Świętokrzyskie 2005
"Informacja i Wiedza" sp. z.o.o.
27-400 Ostrowiec Św., os. Słoneczne 14
tel/fax: (0-41) 263 10 01
e-mail: wiadomoscisw@ostrowiec-sw.pl