Wiadomo¶ci ¦więtokrzyskie
Kategoria: Wszystkie | Temat tygodnia | Aktualności | Ostrowiec | Powiat ostrowiecki | Powiat opatowski | Wywiad | Oświata i kultura | Relacje i reportaże | Sport | Felieton
Karnawałowe szaleństwo
Ach, co to był za bal…
Ponad 100 osób bawiło się na zabawie karnawałowej zorganizowanej przez Oddział PTTK im. Mieczysława Radwana w ODK.

Od ponad ćwierć wieku Oddział PTTK im. Mieczysława Radwana organizuje w okresie karnawału dla swych członków, sympatyków oraz osób zaprzyjaźnionych bal.
- Nasze bale karnawałowe mają długą tradycję. Przede wszystkim są to tzw. imprezy składkowe. Większość rzeczy wykonujemy sami, własnymi siłami- mówi Agata Tąporowska, skarbnik zarządu oddziału.
Na tegorocznym balu karnawałowym poza członkami Oddziału PTTK im. Mieczysława Radwana, czyli „radwaniakami”, bawili się także członkowie Oddziału Świętokrzyskiego PTTK im. Stanisława Jeżewskiego, ostrowieckiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego oraz wiele osób zaprzyjaźnionych z towarzystwem, różnego wieku, stanu i profesji. Poza ostrowczanami pojawili się na nim również sympatycy organizacji ze Starachowic, Skarżyska-Kamiennej, Sandomierza, a nawet Lublina.
Cały trud zorganizowania zabawy spoczął na barkach dwóch dzielnych kobiet, Tamary Szczepanowskiej i Agaty Tąporowskiej, które świetnie wywiązały się z zadania. Pomocą służyli im: Dariusz Duda, Tomasz Schab, Jacek Lisowski i jeszcze wiele osób.
- W piątkowy wieczór ponad 30 osób przybyło do Osiedlowego Domu Kultury przy ul. Wspólnej, by przygotować na zabawę salę, którą wynajęliśmy. Wspólnie ją dekorowaliśmy, ustawialiśmy stoły i krzesła, planowaliśmy, gdzie kto usiądzie itd.- opowiada Agata Tąporowska.- Dzięki temu wszyscy mają okazję lepiej się poznać, zintegrować.
Karnawałowe szaleństwo rozpoczęło się w sobotę w godzinach wieczornych, gdy na sali zaczęli się pojawiać kolejni uczestnicy balu, panie poubierane w wytworne toalety, panowie w garniturach pod krawatem czy też muszką.
Do tańca przygrywał debiutujący w Ostrowcu Św. zespół „Alinace” z Radomia, który szybko podbił serca publiczności. Raz po raz schodził ze sceny, wchodził pomiędzy rozbawiony tłum, drylował pomiędzy stołami. Do północy dominowała szybka, skoczna muzyka, zabawa w tradycyjnych kółeczkach. Nie zabrakło również „wężyków” i „pociągów”, które wciągały do zabawy wszystkich uczestników balu. Dzięki temu wszyscy się rozruszali, rozkręcili. Po godzinie 24 było coraz więcej tańców wolniejszych. Na parkiecie królowały pary.
Porwani do zabawy uczestnicy balu karnawałowego nie tylko tańczyli, ale i śpiewali. Co pewien czas sala rozbrzmiewała turystycznymi szlagierami i piosenkami biesiadnymi. Kilka razy odśpiewano „Hej, sokoły!”, a bal zakończyło wspólne wykonanie hitu „Przeżyj to sam”.
Na imprezie nie zabrakło również smakowitości, którymi posilali i wzmacniali się w przerwach pomiędzy tańcami uczestnicy balu. Stoły uginały się od domowych wypieków, wyśmienitych sałatek oraz całego mnóstwa przystawek, które wyszły spod ich rąk.
- Każdy przynosi ze sobą coś na ząb. My, organizatorzy zapewniamy ze swej strony jedynie ciepłe posiłki. W tym roku jest to tradycyjny polski żurek i boeuf Stroganow- mówi Agata Tąporowska.
Bal zaszczycił swą obecnością prezes Oddziału PTTK im. Mieczysława Radwana, Zbigniew Pawlik, który przybył na imprezę z żoną Jadwigą.
Zabawa była szampańska i trwała do białego rana. Pamiątką po niej są fotografie wykonane przez Piotra Romanowskiego i Jerzego Szczepanowskiego oraz film nakręcony przez Jacka Lisowskiego.
- Świetnie się bawiliśmy. Mieliśmy wspaniałą muzykę i doskonałe menu. Organizacja bez zarzutu. Na pewno tegoroczny bal przejdzie do historii jako jeden z najlepszych- podkreślali ci, którzy pojawili się na balu.
Dodane: 2009-02-23, 16:52:15. Autor: M. Bryła-Mazurkiewicz.

Waszym zdaniem:

Skomentuj

Skomentuj

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Wiadomości Świętokrzyskie

Hosting
© Wiadomości Świętokrzyskie 2005
"Informacja i Wiedza" sp. z.o.o.
27-400 Ostrowiec Św., os. Słoneczne 14
tel/fax: (0-41) 263 10 01
e-mail: wiadomoscisw@ostrowiec-sw.pl